Župne obavijesti – 05. listopada 2014.

Danas je 27. nedjelja kroz godinu. Sv. Mise u župnoj crkvi su u 8.00,11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Radnim danom Misa u župnoj crkvi je u 19.00 sati.

Ovaj tjedan ćemo imati sv. Misu u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

U srijedu smo započeli mjesec listopad, mjesec krunice. Nemojmo zaboraviti kroz ovaj mjesec molitvu krunice. U župnoj crkvi krunicu molimo svaki dan prije sv. Mise.

Sljedeće nedjelje pod misom u 11.00 sati proslavit ćemo Dan kruha.

Kreativne radionice održavaju se srijedom u 20.00 sati, susret za starije ministrante održava se petkom u 20.00 sati u crkvi, a ciklus kateheza na temu sv. Misa započinje sljedeće nedjelje nakon večernje sv. Mise.

Kateheza za Krizmu i Prvu Pričest održava se prema redovitom rasporedu.

Mještani Zdenaca pokrenuli su inicijativu za obnovu kapelice sv. Križa koja je u dosta trošnom stanju. Osnovan je Odbor za obnovu te je već puno toga pripremljeno i uskoro bi se trebalo pristupiti radovima. Budući da radovi zahtjevaju i određena novčana sredstva, članovi odbora će prikupljati dobrovoljne priloge. Svaki prilog je dobrodošao.

11. i 12. listopada 2014. godine pod pokroviteljstvom Povjerenstva za pastoral mladih i u organizaciji udruge Ekosspiritus održati će se 54. Planinarski križni put na trasi Sv. Križ Začretje – Zabok – Bedekovčina. Za informacije i prijavu možete se obratiti g. Stjepanu Peteku još samo danas.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glas Koncila i Glasnik Srca Isusova. Glas koncila nam u novome broju donosi mnoge vrijedne članke od kojih izdvajamo reportažu s proslave zaštitnika Šibenske biskupije i propovijed kardinala Bozanića na koju su se ovih dana neki od medija obrušili. Glas koncila donosi zanimljiv intervju s neurologom dr. Ivkićem pod naslovom Vjernik, ako živi vjeru, nije nesretan.