Župne obavijesti – 04. siječnja 2018.

5. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati. U četvrtak nakon sv. Mise imamo redovito klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom.

Ovaj tjedan imamo Mise u selima: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

Sljedeće nedjelje želimo obilježiti Dan braka. Pozivamo bračne parove da dođu na Mise kako bi obnovili bračne zavjete.

Nalazimo se u godini sv. Josipa, pa želimo organizirati hodočašće u svetište sv. Josipa u Karlovcu i u Krašić. Hodočašće bi bilo 10. ožujka 2018. godine. Cijenu hodočašća objaviti ćemo sljedeće nedjelje te ćemo od tada upisivati za hodočašće.

Od katoličkog tiska imamo novi broj Glasa koncila, Mali Koncil – Mak i Veritas. Uz Dan života i uz Dan posvećenoga života koje smo proslavili u petak, Glas koncila donosi tekst pod naslovom Tko su današnji kradljivci majčinstva? u kojem govori o majčinstvu i izazovima s kojima se danas susreću žene i majke. Glas koncila nam donosi i poruke biskupa uz Dan života i Dan posvećenoga života. Uz ostale zanimljive članke Glas koncila donosi i osvrt na Papin dokument argentinskim biskupima o rastavljenima i ponovno vjenčanima.