Župne obavijesti – 04. kolovoza 2019.

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je dsc02703.jpg

18. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00 i 11.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan sv. Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Kroz tjedan nemamo sv. Mise u selima kao ni nedjeljnu večernju sv. Misu u župnoj crkvi.

Naš župni vikar, vlč. Marko, dobio je premještaj. Postati će upravitelj župe sv. Vida u Petruševcu u Zagrebu. Novi župni vikar je vlč. Majk Rušec, mladomisnik. Vlč. Marko će se oprostiti od naše župe u nedjelju 18. kolovoza 2019. godine.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila donosi zanimljiv razgovor s dr. Matom Palićem, pravnim stručnjakom pod naslovom Sva obilježja totalitarnih sustava treba ukloniti. Glas koncila donosi i razgovor s povjesničarom dr. Miljenkom Brekalom pod naslovom Obrambeni Domovinski rat mora se učiti na svim razinama. Uz ostale zanimljive i vrijedne članke glavni urednik se u komentaru pita Tko može slaviti dan pobjede.