Župne obavijesti – 03. veljače 2013.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati. U četvrtak nakon mise imamo klanjanje.

Sv. Misa u u Ključu je u srijedu, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

Sljedeće nedjelje se slavi spomendan bl. Alojzija Stepinca. Svečana proslava će biti u Krašiću i u našoj katedrali.

Vjeronauk za krizmanike i prvopričesnike održava se po već uobičajenom rasporedu. Pozivamo krizmanike i prvopričesnike, a i roditelje, da redovito dolaze na vjeronauk i nedjeljnu misu jer u protivnom neće moći pristupiti sakramentima.

Susreti za srednjoškolce, studente i radničku mladež se održavaju petkom u 20.00 sati u dvorani kraj župne kuće.

Ovaj tjedan započinjemo i sa susretima za ministrante. Susret će biti u subotu u 10.00 sati.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa koncila, Mali koncil – MAK i Glasnik bl. Alojzija Stepinca. Glas koncila nam donosi mnoge zanimljive članke od kojih izdvajamo izvještaj sa Teološko-pastoralnoga tjedna za svećenike koji se prošloga tjedna održao u Zagrebu i predavanje koje je održao prof. dr. Tonči Matulić, dekan Katoličkoga bogoslovnog fakulteta. Glas koncila nam također donosi vijest o Papinom Agelusu pod naslovom Kako živimo nedjelju, nekoliko reakcija čitatelja na događanja u našoj domovini, te mnoge druge zanimljive članke.