Župne obavijesti – 03. svibnja 2015.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 19.00 sati.

Sljedeće nedjelje pod Misom u 11.00 sati u našoj župi ćemo imati slavlje sakramenta Prve sv. Pričesti. 110 djece prvi put će pristupiti Oltaru Gospodnjem. U subotu će djeca imati probu u 13.00 sati, a nakon probe Ispovijed u 14.30. Na ispovijed pozivamo i roditelje i krsne kumove.

U petak smo započeli mjesec svibanj, Marijin mjesec. Nastojmo ovaj mjesec više posvetiti Mariji moleći krunicu. Krunicu i litanije BDM molimo svaki dan navečer prije sv. Mise.

Kroz tjedan sv. Misa u Ključu će biti u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

Još imamo 3 slobodna mjesta za hodočašće u Rim pa ako ima zainteresiranih možete se javiti u Župni ured.

Molitveni vijenac Kraljice obitelji organizira hodočašće u Mariju Bistricu 16. svibnja 2015. godine. Za informacije se možete obratiti gđi. Sanji na broj telefona koji je napisan na plakatu na oglasnoj ploči.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa koncila, Glasnik Srca Isusova i Veritas. Glas koncila nam u novome broju donosi zanimljiv komentar glavnoga urednika pod naslovom Tko želi da mladi napuste Hrvatsku. Glas koncila donosi i zanimljiv intervju s dr. Dijanom Vican, prorektoricom Sveučilišta u Zadru, znanstvenicom koja je inicirala unošenje vrjednota u hrvatski obrazovni sustav. Glas koncila donosi i mnoštvo drugih vrijednih članaka.

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ:

Filip Nikolić, sin Zorana i Renate r. Jazbec iz Prigorja Brdovečkog
Viktorija Petek, kći Dražena i Ankice r. Kralj iz Bestovja.
Vjenčanje: 27. lipnja 2015. u župi sv. Ivana Bosca u Podsusedu.