Župne obavijesti – 03. prosinca 2017.

1. NEDJELJA DOŠAŠĆA

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su ujutro u 6.00 sati, zornice. U došašću kroz tjedan u župnoj crkvi nemamo večernje sv. Mise.

Mise po selima su: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu u 17.00 sati, a ovaj petak u Drenju nećemo imati sv. Misu.

U petak se slavi svetkovina Bezgrešnog začeća BDM. Sv. Misa u župnoj crkvi biti će ujutro u 6.00 sati – zornica, a u Laduču u 9.30 sati.

U subotu, 09. prosinca 2017. ćemo imati našu veliku božićnu ispovijed. Priprema za ispovijed počinje u 14.30 sati, a u 15.00 sati je ispovijed. U Laduću će ispoviejd biti kada završimo u župnoj crkvi, negdje oko 16.00 sati. Biti će više svećenika pa si planirajte taj dan kako bi se duhovno pripremili za Božić.

U petak, 08. prosinca 2017. ćemo imati roditeljski sastanak za roditelje kandidata za sv. Potvrdu. Roditeljski sastanak će biti u 19.00 sati u Župnoj ckrvi. Molimo roditelje da se odazovu radi važnih informacija.

Sljedeće nedjelje na drugu nedjelju došašća pod misom u 11.00 sati imati ćemo predstavljanje ovogodišnjih kandidata za Prvu sv. Pričest.

Naš dječji zbor Plamenčići i glazbenici pripremaju svoj program za Badnjak. Program će izvesti u nedjelju 17. prosinca 2017. u 16.00 sati kod sestara u Lužnici, a u našoj župnoj crkvi na Badnjak u 18.30 sati. Molimo roditelje da dovedu djecu na probu subotom od 10.00 do 11.00 sati.

Od Nadbiskupskog duhovnog stola smo dobili obavijest da će slavlje sakramenta sv. Potvrde biti 28. travnja 2017. godine, a slavlje Prve sv. Pričesti ćemo imati 06. svibnja 2018. Godine.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila i Mali koncil – MAK. Glas koncila na donosi reportažu s Papinoga pohoda Azijskim zemljama. Glas koncila nam donosi zanimljiv intervju s prof. dr. Alfiem Barbieriem, rekotorom sveučilišta Jurja Dobrile u Puli koji naglašava ozbiljan problem stvaranja države bez Boga. Uz početak Došašća Glas koncila nam donosi lijepo razmišljanje pod naslovom Radost spojena s ozbiljnošću obraćenja.

ženidbeni navještaj:

Siniša Legin, sin Antuna i Ane r. Huzjak iz Prigorja Brdovečkog

Dorotea Ivanović, kći Sebastijana i Gordane r. Šoštar iz župe sv. Ivana XXIII pape iz Zagreba.

Vjenčanje: 16. prosinca 2017. u župi sv. Ivana XXIII pape u Zagrebu.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *