Župne obavijesti – 03. lipnja 2018.

9. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Mise u selima kroz ovaj tjedan su: u Prigorju u utorak, a u Ključu u petak u 18.00 sati, jer se slavi blagdan Presvetoga Srca Isusova. U Drenju ovaj tjedan nećemo imati Misu.

U petak se slavi blagdan Presvetoga Srca Isusova. Sv. Misu ćemo imati u župnoj crkvi 19.00 sati.

Sljedeće nedjelje ćemo u Ključu proslaviti Dan Ključa. Procesija od raspela kraj glavne ceste kreće u 10.30 sati, a odmah poslije procesije slijedi sv. Misa kod kapelice u Ključu. Svi ste pozvani!

Naš dječji zbor „Plamenčići“ i glazbenici organiziraju sv. Misu zahvalnicu i koncert na blagdan Srca Marijina, u subotu 09. lipnja u 19.00 sati. Pozivamo Vas da nam se pridružite kako bismo zajedno Gospodinu zahvalili za završetak školske godine.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila, Mali koncil – MAK i Veritas. Glas koncila nam donosi zanimljiv intervju s prof. dr. Marijanom Grubešićem pod naslovom Zašto se hrvatsko prodaje u bescjenje? Glas koncila donosi i reportažu iz Lurda gdje je održano 21. hodošašće vojske i policije. Glas koncila donosi i zanimljiv komentar glavnoga urednika pod naslovom Dokle to Hrvatska ide natrag?

ženidbeni navještaj:

Tomislav Ščavničar, sin Slavka i Jelke r. Kovačić iz Brdovca

Iva Pavelić, kći Ivice i Gordane r. Butina iz Brdovca.

Vjenčanje: 09. lipnja 2018.

Dejan Družinec, sin Franje i Nevenke r. Sever iz župe sv. Petra iz Zaprešića

Maja Jurkas, kći Vlade i Katarine r. Stepanić iz Harmice.

Vjenčanje: 23. lipnja 2018.

Krešimir Kegalj, sin Bože i Tereze r. Vučak iz Prigorja Brdovečkog

Ana Marošević, kći Ilije i Ljubice r. Marošević iz župe sv. Barbare iz Vrapča.

Vjenčanje: 18. kolovoza 2018. u župi Marije Kraljice apostola u Zaprešiću.