Župne obavijesti – 02. prosinca 2012.

Danas je 01. nedjelja došašća. Sv. Mise u župnoj crkvi su u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati.

Kroz tjedan su Mise u župnoj crkvi svaki dan ujutro u 6.00 sati – zornice.

Sv. Misa u Ključu je u srijedu u 17.00 sati, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

U subotu na blagdan Bezgrešnog začeća BDM misa u Laduću će biti u 9.30 sati.

Utorkom u 20.00 sati u dvorani kraj župne kuće imamo susrete Biblijsko – molitvene grupe. Pozivamo sve koji žele o Bibliji razmišljati, razgovarati i bolje je upoznati.

Susreti za mlade održavaju se petkom u 20.00 sati u dvorani kraj župne kuće.

Susreti za ministrante se održavaju subotom u 10.00 sati u crkvi.

U petak 07. prosinca u 19.00 sati i Prigorju u kapeli sv. Josipa održati će se predavanje na temu Odgoj za duhovne vrijednosti koje organizira Udruga sv. Josipa iz Prigorja. Plakat je na oglasnoj ploči.

Od danas počinjemo upisivati misne nakane za sljedeću godinu i to tako da ćemo sada upisivati nakane do kraja ožujka, a onda u siječnju upisujemo dalje za travanj, u veljači za svibanj itd.

U sakristiji možete nabaviti dvanaestlisne kalendare. Jednolisne župne ćemo imati uskoro.

Udruga Ivančica koja djeluje u sklopu Centra za rehabilitaciju u Zaprešiću organizira humanitarni koncert duhovne glazbe u nedjelju, 9.prosinca 2012. u 20 sati u crkvi Marije Kraljice apostola u Zaprešiću. Plakat je na oglasnoj ploči.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa Koncila i Mali koncil – MAK. Glas koncila nam među ostalim člancima donosi izjavu Komisije HBK Iustitia et pax pod naslovom Završetak Domovinskoga rata. Također donosi reportažu sa proslave četiri stoljeća zajedništva hrvatskih grkokatolika te mnoge druge zanimljive članke.