Župne obavijesti – 02. listopada 2016.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 19.00 sati.

Mise u selima su u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

Sutra nećemo imati Misu u župnoj crkvi zbog obaveza koje mi svećenici imamo u Nadbiskupiji.

Sljedeće nedjelje u Ključu ćemo proslaviti Terezinsku nedjelju. Misa će biti u 17.00 sati.

Započelli smo mjesec listopad, mjesec krunice. Nastojmo izmoliti krunicu barem kroz ovaj mjesec. U našoj župnoj crkvi krunicu molimo svaki dan prije Mise.

Vlč. Marko, župni vikar, poziva mlade na susret za mlade – srednjoškolce, studente i radničku mladež – petkom u 20.30 sati u kući kraj župne crkve.

Sljedeći vikend, 08. i 09. listopada održati će se 58. planinarski križni put od Sljemena preko Luke pa do naše župe. Zvršetak će biti 09. listopada u našoj Župnoj crkvi pod misom u 19.00 sati. Očekuje se 150 – 200 sudionika. Ukoliko ima zainteresiranih iz naše župe za sudjelovanje, kontakti se nalaze u oglasnom ormariću na plakatu. Bilo bi lijepo kada bi sudionike taj dan i počastili kolačima ili sokom, pa Vas molimo ako možete za taj dan pripremiti neki kolač i donjeti ga navečer pred Misu u Kuću kraj crkve.

Molimo one koji su se prijavili za hodočašće u Boku Kotorsku i Tiranu, ako još nisu, da tijekom ovoga tjedna dostave broj osobne ili putovnice i OIB te da uplate troškove putovanja. Još ima slobodnih mjesta pa ako ima zainteresiranih slobodno se javite.

Obiteljski vjenčić organizira hodočašće u Krašić, 08. listopada 2016. godine. Za informacije i prijave se možete javiti gđi. Sanji. Broj telefona se nalazi na plakatu u oglasnom ormariću.

Od katoličkoga tiska danas imamo Glas koncila. Glas koncila nam donosi zanimljiv komentar glavnoga urednika pod naslovom Hrvatska pred novim početkom. Glas koncila nam donosi i tekst koji govori o novom Obiteljskom zakonu o kojemu su se ovih dana raspisali mnogi mediji, a najviše je protivnika bilo jer nacrt zakona predlaže da predbračno savjetovanje mogu provoditi i vjerske zajednice. Glas koncila donosi i mnogo drugih vrijednih i zanimljivih članaka.