Župne obavijesti – 02. lipnja 2019.

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je dsc02703.jpg

7. USKRSNA NEDJELJA

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati. U četvrtak nakon Mise imamo Euharistijsko klanjanje.

Mise u selima kroz ovaj tjedan su: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak 18.00 sati.

Sljedeće nedjelje se slavi blagdan Duhova. Sv. Mise će biti po nedjeljnom rasporedu.

U srijedu, 05. lipnja 2019. godine u 19.30 sati će u dvorani Vijenac na Kaptolu 29 u Zagrebu biti predstavljanje knjige našega župljanina g. Mirka Ivanjeka „Veliki petak 1945. Biskup Josip Marija Carević: Život za narod – smrt u ime naroda. Ulaz je slobodan.

Pripremamo se i za proslavu našega župnoga blagana sv. Vida. Proslavu ćemo imati u subotu 15. lipnja 2019. godine, a svečana sv. Misa će biti u 11.00 sati.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila i Mali koncil  – MAK. Glas koncila nam donosi reportaže sa Hoda za život, obitelj i Hrvatsku koji su se održali u pet hrvatskih gradova. Uz Svjetski dan medija Glas koncila nam donosi Papinu poruku te razgovor s dr. Antom Mikićem pod naslovom Crkva ne smije odustajati od svojih medija. Glas koncila donosi i mnogo drugih aktualnosti iz života Crkve u Domovini i svijetu.

ženidbeni navještaj:

Tomislav Eršek, sin Borisa i Vlaste r. Prša iz Brdovca

Monika Krulc, kći Renata i Marije r. Vlašić iz Brdovca.

Vjenčanje: 21. lipnja 2019.

Marin Filipčić, sin Marijana i Mirjane r. Prahović iz Prudnica

Katarina Hulina, kći Damira i Jasne r. Čretni iz Prudnica.

Vjenčanje: 06. srpnja 2019.

Hrvoje Pečar, sin Renata i Ljiljane r. Leško iz Brdovca

Karla Pintarić, kći Marijana i Anite r. Kranjčić iz Brdovca.

Vjenčanje: 22. lipnja 2019.

Anto Prskalo, sin Borisa i Ljiljane r. Tomas iz Zdenaca Brdovečkih

Veronika Topić, kći Tomislava i Vesne r. Zlatar iz župe sv. Petra, Zaprešić.

Vjenčanje: 24. kolovoza 2019. u župi sv. Martina u Vrsaru.