Župne obavijesti – 01. prosinca 2013.

Danas je 1. nedjelja došašća, ujedno i početak crkvene godine. Sv. Mise u župnoj crkvi su u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 6.00 sati – zornice. U došašću nemamo radnim danom večernjih sv. Misa u župnoj crkvi.

Ovaj tjedan sv. Misa će biti u Ključu u srijedu, a u Prigorju u petak u 17.00 sati.

U okviru kateheza za odrasle, u utorak, 03. prosinca imati ćemo katehezu koju predvodi župnik. Kateheza će se održati u dvorani kraj župne kuće u 19.30 sati.

Uz današnji referendum u našoj Domovini naši biskupi nam poručuju slijedeće: Draga braćo i sestre, neka ne bude nikoga među nama tko bi propustio izaći na Referendum. Neka svatko s ponosom i s radošću zaokruži odgovor ‘ZA’, jer to je odgovor koji ispovijeda našu kršćansku vjeru, koji želi dobro našim obiteljima, djeci i novim naraštajima. To je odgovor koji čuva snagu i ljepotu života u našoj Domovini. Od nas se traži tako malo, a posljedice su iznimno velike!

Tijekom prošle dvije nedjelje u organizaciji našega župnoga Caritasa i naših mladih imali smo akciju pod nazivom «Tau za Filipine». Za pomoć stradalima na Filipinima se skupilo 6.831,10 kuna i 10,70 €. Hvala svima Vama koji ste sudjelovali!

Ministrantski susreti, župni vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike, kao i katehetski susreti za mlade održavaju se po redovitom rasporedu.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa koncila, Veritas i Glasnik Srca Isusova. Glas koncila nam donosi reportažu iz Rima s proslave završetka Godine vjere pod naslovom Krist je u središtu, Krist je središte. Glas koncila nam također donosi stručnu analizu 4. modula programa zdravstvenoga odgoja koji se provodi u školama. U Glasu koncila se nalazi također nekoliko članaka vezanih uz današnji referendum i poziv naših biskupa da glasamo «ZA». Ima i drugih vrijednih članaka koje vrijedi pročitati.