Župne obavijesti – 01. ožujka 2015.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati.

Kroz ovaj tjedan je Mise u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

Kroz Korizmu petkom i nedjeljom prije Sv. Mise imamo pobožnost Križnoga puta.

Križni put počinje u 17.30 sati. U Laduču je Križni put nedjeljom prije Mise s početkom u 9.00 sati.

Hrvatski Caritas nas i ove godine poziva na akciju Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom u Bosni i Hercegovini. Sljedeće nedjelje možete, u kutije s natpisom Caritasa na pokrajnjim oltarima, dati svoj novčani dar za pomoć Crkvi u Bosni i Hercegovini.

Kateheze za Krizmu i Prvu Pričest odvijaju se po uobičajenom rasporedu.

Ministranti imaju susret subotom nakon večernje sv. Mise u crkvi.

Još imamo nekoliko slobodnih mjesta za hodočašće u Rim. Zainteresirani se mogu javiti u Župni ured.

Od katoličkog tiska imate novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam u novome broju donosi reportažu s početka molitvenoga hoda s moćima bl. Alojzija Stepinca. Naime, tijekom ove godine moći bl. Alojzija Stepinca će doći u svaku župu. U našu župu dolaze 12. svibnja 2015. godine. Glas koncila takodđer donosi zanimljivo razmišljanje uz opozivanje Obiteljskog zakona pod naslovom Izigravanje demokracije. Glas koncila donosi i mnogo drugih vrijednih i zanimljivih članaka.

ženidbeni navještaj:

Alen Burušić, sin Stanke r. Šmajgl iz Zaprešića

Verena Antonija Ištuk, kći Jakova i Mirjane r. Tremski iz Brdovca.

Vjenčanje: 30. travnja 2015.