DUHOVNA OBNOVA ZA MLADE

IMAG2146

U subotu, 24. studenog 2013. u župnoj crkvi sv. Vida u Brdovcu, održana je duhovna obnova za krizmanike i mlade povodom završetka Godine vjere. Tema je glasila”Živjeti vjeru, ljubav i praštanje obasjani Kristovim pogledom”. Na duhovnoj obnovi okupilo se oko osamdeset krizmanika i mladih.

Susret je započeo pjesmom i meditacijom u 17:00 sati, a predvodio ga je župni vikar Filip Pavlović. Nakon meditativnog početka vlč. Filip je uveo sve prisutne u molitvu s biblijskim tekstom – Lectio divina, a tekst koji smo razmatrali bio je iz Ivanovog evanđelja “o susretu Isusa i javne grešnice”. Osim što su mladi slušali i čitali biblijski tekst, gledali su i isječak iz filma “Pasija”, koji je prikazivao baš scenu koju su razmatrali. Susret s biblijskom scenom u filmu još je više dočarao mladima sudionike biblijskog događaja te su mogli lakše izvući poruku za vlastiti život. Nakon kraće rasprave, voditelj nam je istaknuo što o “Božjem pogledu” govori i enciklika pape Franje “Lumen fidei”. Na kraju prvog dijela programa animatori su predvodili krunicu pod kojom je bila prilika za ispovijed. Susret smo završili zajedničkim misnim slavljem moleći zagovor sv. Kolumbana opata, čiji se spomendan slavio taj dan. Nakon svete mise uslijedilo je kratko druženje i izmjena dojmova čime je duhovna obnova službeno završila.

ANTONIA OKUN