Cjelonoćno bdjenje pred Presvetim uoči Pepelnice

U utorak, 16. veljače, uoči Pepelnice bit će cjelonoćno klanjanje u župnoj crkvi s početkom u 22:00. Kroz cijelu noć bit će mogućnost za svetu ispovijed i duhovni razgovor. Kroz molitvu, meditaciju, pjesmu i tišinu želimo se pripremiti za korizmu. Klanjanje će završiti ujutro u 6:30 svetom misom i pepeljenjem.

Svete mise na Pepelnicu su u 6:30 i 18:00.

POST i NEMRS obvezuju vjernike na Pepelnicu i Veliki petak. Uzdržavanje od mesne ili druge hrane obvezuje svakog petka u godini, osim ako se petkom slavi svetkovina (kan. 1251 ZKP).

NEMRS obvezuje svakog petka, a može se, osim u korizmi, u cijelosti ili djelomično, zamijeniti drugim oblicima pokore, posebno karitativnim djelima, odricanjem od pića, pušenja, zabave, kao i vježbama pobožnosti (kan. 1253; Službene vijesti HBK, 1/1994., str. 10).

Zakon NEMRSA obvezuje one koji su navršili četrnaest godina života, a zakon POSTA obvezuje sve punoljetne osobe do započete šezdesete godine života (kan. 1252 ZKP).

Post za katolika znači uzeti samo jedan puni obrok u danu.
Nemrs znači redovito jesti (uobičajena tri obroka dnevno), ali da to ne bude meso.