Župne obavijesti – 02. prosinca 2018.

1. NEDJELJA DOŠAŠĆA

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan

Kroz došašće, radnim danom, imamo u župnoj crkvi Mise zornice ujutro u 6.00 sati.

Mise po selima su: u Prigorju u utorak, Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

U subotu se slavi svetkovina Bezgrešnog začeća BDM. Sv. Misa će biti u župnoj crkvi ujutro u 6.00 sati, zornica.

U subotu, 08. prosinca u Zaprešiću u crkvi sv. Ivana Krstitelja održati će se Duhovna obnova za mlade našega dekanata. Duhovna obnova počinje sa sv. Misom u 19.00 sati. Pozivamo sve mlade da se pridruže.

Već sada najavljujemo da ćemo našu veliku Božićnu ispovijed imati u subotu 22. prosinca. Planirajte si taj dan kako bi se i duhovno pripremili za Božić.

Želimo organizirati župno hodočašće u Lurd 20. – 25. svibnja 2019. godine. U sakristiji možete preuzeti program hodočašća, a zainteresirani za hodočašće bi se trebali prijaviti najkasnije do početka veljače 2019. godine.

Od katoličkoga tiska imamo Glas koncila i Misijski list Radosna vijest. Glas koncila nam donosi reportažu o srebrnome jubileju djelovanja Hrvatskoga Caritasa. Novi broj Glasa koncila nam donosi reportažu pod naslovom Apsolutne istine temelj su zapadne kršćanske civilizacije, a ta reportaža je s Tradfesta, Festivala tradicije i konzervativnih ideja koji je održan u Zagrebu. Glas koncila donosi i mnogo drugih vrijednih i zanimljivih članaka iz života crkve u domovini i svijetu.