Proslava župne svetkovine u Brdovcu

U subotu, 15. lipnja 2013,. godine održana je proslava sv. Vida mučenika i župni blagdan u župi Brdovec.
Svečanu sv. Misu u 11.00 sati predvodio je mons. Antun Sente,  župnik župe sv. Barbare u Vrapču. Na misi su također koncelebrirali svečenici: vlč Ivan Kobešćak, župnik u Mariji Gorici; p. Jozo Ivić župni vikar u župi Zaprešić II; vlč. Josip Kuzel, nekadašnji župni vikar u Brdovcu, a sada župnik u župi Uzvišenja sv. Križa u Dugom Selu; vlč. Darko Horvat, župnik u Ivancu Bistranskom, g. Marijan Spehnjak, trajni đakon, te vlč. Tomislav škender, župni vikar i vlč. Ivan Gretić, župnik.
Mons. Sente se u propovijedi osvrnuo na život sv. Vida koji je kao dječak podnio mučeništvo zbog svoje vjere. Među ostalim naglasio je ulogu koju su u Vidovu životu imali njegovi odgojitelji Modeset i Kresencija te je progovioro na temelju odgoja sv. Vida važnost odgoja u životu današnjega mladoga čovjeka.
Sv. Misu je svojim pjevanjem uveličao Mješoviti župni zbor pod ravnanjem g. Mate Dukića, a na orguljama je svirala s. Antonija Krijan.
Sv.vid        sv vid 2