Odlazak kapelana Tomislava Škendera

U nedjelju 4. kolovoza pozdravili smo se s našim kapelanom Tomislavom Škenderom koji je u župi sv. Vida proveo 2 godine, a sada će krenuti na postdiplomski studij u Rim. Kada su župnik Ivan Gretić i kapelan Tomislav tek došli u našu župu sve im je bilo novo i dočekalo ih je puno posla, ali sve su podnijeli hrabro i s osmjehom. Poticali su prijedloge župljana te se i sami uključivali u izvedbu, a naša župa se aktivirala. Mi mlađi članovi župe proveli smo mnogo vremena s kapelanom Tomislavom, na vjeronauku za mlade, klanjanjima i sv. misama, hodočašćima, kreativnim radionicama, živim jaslicama i drugim aktivnostima. Voljeli smo slušati njegove propovijedi, a on je uvijek bio tu da sasluša nas mlade, ali i druge župljane. Iako sada više neće djelovati kao svećenik u župi sv. Vida, on će zauvijek ostati naš prijatelj i svi mu želimo sreću na studiju u Rimu.

Ana Mamić