INFORMATIVA – OBITELJ, ODGOJ I SLOBODA

Na drugom susretu [IN]FORMATIVE – inicijative mladih župe svetog Vida u Brdovcu okupilo se 30-ak mladih na predavanje „Obitelj, odgoj i sloboda“ koje se održalo u dvorani pored župne crkve u nedjelju 11. listopada 2015. u 20 sati. Predavači su bili mladi bračni par Buinac župljani župe sv. Vida u Brdovcu. Rade Buinac je inženjer elektrotehnike i asistent je na Tehničkom veleučilištu u Zagrebu, a Ana Buinac je diplomirani inženjer fizike i kao medicinski fizičar radi u KBC-u Zagreb. Roditelji su dvoje djece i šest godina su u braku. Angažirani su u inicijativi „Obiteljsko obogaćivanje“. Nakon uvodnih riječi vlč. Filipa Pavlovića župnog vikara u Brdovcu, Ana Buinac je izložila mladima kršćansku definiciju braka i obitelji utemeljivši je na Bibliji i citatima glavnih enciklika obiteljske tematike svetoga pape Ivana Pavla II, posebice Familiaris consortio. U drugom dijelu predavanja Rade Buinac je izložio što je odgoj i sloboda u kršćanskoj obitelji, na poseban način su bili zanimljivi slušateljima živopisni primjeri iz svakodnevnoga života. Nakon predavanja nastavljeno je druženje i rasprava te je najavljena iduća tema već slijedeće nedjelje 18. listopada na istom mjestu i u isto vrijeme predavanje će održati vlč. Filip Pavlović na temu: „Stepinčeva pisma zaručnici – mladi Stepinac o braku i obitelji“. S obzirom da uskoro očekujemo proglašenje svetim našega blaženoga Kardinala, ovo je aktualna tema iz njegove bogate ostavštine i zasigurno će mnoge zanimati.