Hodočašće u Trsat i posjet Opatiji

U subotu 14.9.2013. ujutro u 5:00 sati naši župljani su krenuli na hodočašće u Trsat, Majci Božjoj Trsatskoj. Uz molitvu,  pjesmu i krunicu stigli smo u Trsat. Od 8:00 sati bila je mogućnost za ispovijed te su se mnogi župljani odazvali na taj sakrament u želji da se pomire sa svojim Ocem. Nakon ispovijedi slijedila je pobožnost Križnoga puta koju je predvodio fra Serafin i pjevao mješoviti zbor u koji su se priključili i „slavuji“ iz naše župe. U 10:00 sati je počela zajednička Sv. Misa za sve hodočasnike koju je predvodio naš župnik vlč Ivan Gretić. Nakon Sv. Mise uputili smo se prema autobusima te krenuli prema Opatiji gdje smo imali vremena pojesti, popiti, odmoriti i vidjeti znamenitosti Opatije.

Deni Ban

Trsat_0007Trsat_0021