Dan obnove bračnih zavjeta – 14. veljače 2014.

Na spomendan sv. Valentina, kada mnogi potaknuti konzumističkim mentalitetom, slave dan zaljubljenih, u župi sv. Vida mučenika u Brdovcu svečano je proslavljen dan obnove bračnih zavjeta. Na poticaj župnika vlč. Ivana Gretića, na večernjoj sv. Misi, koju je predvodio župnik vlč. Gretić uz asistenciju trajnog đakona g. Marijana Spehnjaka,  okupilo se četrdesetak bračnih parova koji su, nakon pročitanoga evanđelja, obnovili svoje bračne zavjete. Molitvu vjernika, u kojoj se na osobiti način molilo za bračne parove i njihove obitelji, predmolili su supružnici Martina i Josip Fitz. Sv. Misu je svojim pjevanjem uveličao Mješoviti zbor župe sv. Vida koji su na kraju otpjevali himan Tebe Boga hvalimo, zahvaljujući tako Gospodinu za sva dobročinstva koja su primili u svojemu bračnom životu, a bračni parovi su zajedno izmolili Molitvu za brak.

Proslava se nastavila i nakon sv. Mise uz druženje, zakusku i pjesmu u dvorani kraj crkve.

Prema riječima župnika Gretića, želja je bila da se takvom proslavom i obnovom bračnih zavjeta dadne važnost braku, bračnom zajedništvu i obitelji.