Animatorsko ljeto na Malom Lošinju

Od 2004. godine na Malom Lošinju u domu svetog Martina održava se animatorsko ljeto za mlade. Svake godine iz župa Zagrebačke nadbiskupije idu po dvoje mladih, pa tako i naši mladi iz župe.  Oni prolaze u tjedan dana zanimljiv program s kojim se želi mlade približiti duhovnom  i zajedničkom  životu  te timskom radu. Taj način života u tih tjedan dana kroz duhovan i zabavan program mladima otvara nove vidike i približava Crkvu kao zajednicu u kojoj je baš potrebna ta maštovita i razigrana mladost te kako bi ostalim mladima mogli prikazati vjeru u malo drugačijem obliku. Također u tom vremenu mladi se osobno približavaju Bogu kroz radionice i molitve, te kroz otvorenu komunikaciju s drugima dijele iskustva vjere i radosti  što ih još više povezuje.

U zadnjih devet godina koliko se održava Animatorsko ljeto, kroz Mali Lošinj je prošlo oko dvije tisuće mladih, koji su se poslje još više uključili u pastoralne aktivnosti svoje župe.

Antonia Okun