Odakle znamo što pripada pravoj vjeri?

12. Pravu vjeru nalazimo u Svetom pismu i živoj predaji -> CRKVE (=Tradiciji). (76, 80- 82, 85- 87, 97, 100)

-> NOVI ZAVJET je nastao iz vjere Crkve. Pismo i predaja pripadaju zajedno. Predavanje vjere ne ide u prvom redu preko teksta. U ranoj -> CRKVI se govorilo da je Sveto pismo prije u srcu Crkve nego na ispisanoj pergameni. Već su učenici i -> APOSTOLI iskusili novi život najprije u živomu zajedništvu s Isusom. U to je zajedništvo, koje nakon uskrsnuća nastavlja na drugi način, mladaCrkva pozvala ljude. Prvi kršćani bijahu postojani u “nauku apostolskom, u zajedništvu, lomljenju kruha i molitvama” (Dj 2, 42). Bili su među sobom složni te su imali prostora za druge. To čine vjernici sve do danas: kršćani pozivaju ostale ljude da upoznaju zajedništvo s Bogom koje je od apostolskih vremena neiskrivljeno zadržano u Katoličkoj Crkvi.